W Opocznie doszło do zatrzymania 35-letniego kierowcy, który prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Interwencja miała miejsce podczas rutynowego patrolu, gdy policjanci postanowili skontrolować pojazd marki Seat. Mężczyzna wykazywał oznaki nerwowości, co zaniepokoiło funkcjonariuszy i doprowadziło do dalszych działań.
W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od kierowcy zapach marihuany, co potwierdziło ich podejrzenia co do stanu trzeźwości mężczyzny. Po przewiezieniu go do szpitala, przeprowadzono testy, które wykazały obecność narkotyków w organizmie. W wyniku ustaleń okazało się, że mężczyzna to mieszkaniec powiatu opoczyńskiego.
Funkcjonariusze prowadzili również przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego, gdzie znaleziono susz roślinny. W związku z tym, 35-latek usłyszał już już zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu pod wpływem narkotyków, co grozi mu karą pozbawienia wolności do trzech lat oraz karą zakazu prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata. Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie rozwagi i przypomina o poważnych konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu oraz narkotyków.
Źródło: Policja Opoczno
Oceń: 35-latek zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków w Opocznie
Zobacz Także


